پاورپوینت مراقبت از بيماري انفلوانزا

دسته بندي : پاورپوینت » علوم پزشکی
مراقبت از بيماري انفلوانزا
خلاصه اي درباره بيماري آنفلوانزا
انفلوانزا يك بيماري حاد ويروسي دستگاه تنفسي است كه علائم آن شامل : تب ، سردرد ، خستگي، دردبدن ، آبريزش بيني و چشم ، گلودرد و سرفه مي باشد و افراد در هر گروه سني را مي تواند مبتلا كند .
بعضي از افراد داراي سن بالا ممكن است دچار تب نشوند .سرفه معمولا ً شديد است و مي تواند زمان طولاني فرد را درگير نمايد ، ولي علائم ديگر غالباً پس از حدود 2 تا 7 روز فروكش مي كنند ، هرچند كه ادامه علائم تا بيش از دو هفته نيز امكان پذير است .
موارد بيماري تنها با روشهاي آزمايشگاهي قابل تشخيص ( قطعي ) مي باشند
احتمال انتقال ويروس از طريق قطرات ريز آلوده كه از طريق عطسه وسرفه به محيط اطراف پخش مي شود به مراتب بيشتر از تماس با ترشحات آلوده بيني است .
ويروسهاي موجود در قطرات ريز تا 24 ساعت بعد از انتشار در دماي اتاق ،‌ آلوده كننده باقي مي مانند .
دفع ويروس از طريق دستگاه تنفس انسان از يك روز قبل از بروز علائم باليني آغاز مي شود و مدت زمان تداوم آن در ارتباط باوضعيت ايمني وسن بيماران مي باشد . بطوريكه در كودكان غيربستري در حدود 7 روز يابيشتر و در بالغين مبتلا به نقايص ايمني غيربستري درحدود 5-4 روز مي باشد و سالخوردگان ساكن سراي سالمندان ويروس را به مدت طولاني تري دفع مي نمايند و اين در حاليست كه شيرخواران بستري در بيمارستانها كه دچار آنفلوانزاي انساني مي باشند ، ويروس را تا 21 روز و افراد دچار سركوب سيستم ايمني هم براي مدت طولاني تري دفع مي نمايند . 

روند همه گیری انفولانزا
افزايش تعداد كودكان مبتلا به بيماري تنفسي تب دار، اغلب اولين دليل شروع همه گيري آنفلوانزا در يك جامعه است . اين حالت با ظهور بيماري شبه آنفلوانزايي در بين بالغين ، دنبال مي شود و در مرحله بعد تعداد مبتلايان به پنوموني ، بيماريهاي انسدادي ريوي و نارسايي احتقاني قلب كه به بيمارستان مراجعه مي نمايند ، افزايش مي يابد. عده غائبين مدارس و صنايع افزايش يافته و سرانجام مرگ و مير ناشي از پنوموني و عوارض آنفلوانزاي رو به فزوني مي گذارد .
در سالهاي اخير روند آنفلوانزاي پرندگان در انسان به گونه ديگري بوده و مخصوصاً موارد مرگ ناشي از بيماري ، بدون وجود زمينه خاصي حادث گرديده است .
دسته بندی: پاورپوینت » علوم پزشکی

تعداد مشاهده: 51 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 43

حجم فایل:446 کیلوبایت

 قیمت: 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است