پاورپوینت اکنه و درمان ان

دسته بندي : پاورپوینت » علوم پزشکی
اکنه و درمان ان
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : .pptx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 31 اسلاید

بیماری های پوستی یکی از بیماری های شایع می باشد.جوش صورت نیز یک بیماری پوستی بسیار شایع در بین نوجوانان و جوانان است.جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می کند.منافذ کوچک روی پوست بدن در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط میباشد.اغلب جوش بر روی صورت – گردن – کمر – سینه و شانه ها دیده می شوند.جوش یک مشکل تهدید کننده حیات نیست اما می تواند منجر به ایجاد اسکار گردد.
آکنه شایع ترین بیماری مزمن پوستی در سنین بلوغ ونوجوانی است . ضایعات آکنه دارای اشکال غیر التهابی ( کومدون های سر سیاه و سر سفید ) و التهابی ( پاپول ، کیست وندول) هستند . اسکار نلشی از آکنه میتواند ، برای بیمار مشکلات روحی ایجاد نماید و از این نظر نیز درمان آن مهم است.
از نظر بالینی ، آکنه به دو گروه تقسیم میشود .
در گروه اول، بیماری ، خفیف تا متوسط است ؛ ضایعات فقط در صورت ، وجود دارند و اسکاری مشاهده نمیشود. در گروه دوم، بیماری، اغلب متوسط تا شدید است؛ تنه گرفتار، و ممکن است اسکار نیز دیده شود.

اتیولوژی وپاتولوژي:
آکنه بیماریی است که واحد پیلوسباسه را گرفتار میکند و بیشترین فراوانی و شدت آن در مناطقی است که غدد سباسه از همه جا بیشتر و بزرگتر باشد .آکنه در افراد مستعد هنگامی که تولید سبوم افزایش می یابد شروع میشود . پروپیونی باکتریوم آکنه درسبوم تزاید پیدا میکند و پوشش اپی تلیال فولیکول تغییر می یابد و توپی هایی به نام کومدون تشکیل میدهد . یک بررسی این احتمال را مطرح نموده که اظطراب و عصبانیت فاکتورهای قابل ملاحظه ای در مبتلایان به آکنه ی شدید هستند.

اپیدمیولوژی جوش صورت:
جوش صورت یک بیماری پوستی بسیار شایع می باشد.
نزدیک به 17 میلیون نفر در ایالت متحده مبتلا هستند .افراد با هر نژاد و سنی به این بیماری مبتلا می شوند. اما این بیماری در جوانان و نوجوانان شایع تر است.نزدیک به 85% از افراد در سن 12 تا 23 سال به این بیماری مبتلا می شوند.در اکثر افراد جوش در 30 سالگی بهبود می یابد اما در برخی افراد در 40 تا 50 سالگی به این بیماری مبتلا می شوند.

انواع درمان:
درمان انتخابی:
الف- درمان انتخابی در موارد خفیف تا متوسط ( گروه اول)
ب- درمان انتخابی در موارد متوسط تا شدید (گروه دوم)
درمان جایگزین:
الف- درمان جایگزین در موارد خفیف تا متوسط(گروه اول)
ب- درمان جایگزین در موارد متوسط تا شدید( گروه دوم)
درمان کمکی:

عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده ی جوش:
رژیم غذایی
نور خورشید
فرآورده های آرایشی
بهداشت فردی
دسته بندی: پاورپوینت » علوم پزشکی

تعداد مشاهده: 80 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 31

حجم فایل:1,669 کیلوبایت

 قیمت: 15,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است